20 yıllık bilgi birikim ve tecrübe ile gıda sektöründe hizmet veren PASTÖR A.Ş. sıvı ve viskoz gıda teknolojilerinde Türkiye’deki liderlik konumunun yanısıra dünyanın birçok ülkesine de ihracatlarını hızla arttırmaktadır.

Hizmet verdiği sektörler süt ve süt mamülleri, meyve suyu ve konsantresi,meşrubat,kolalı ve alkollü içecekler, dondurma ve sütlü tatlılar, muhtelif soslar – salça – ketçap – mayonez, bal, reçel, sıvı ve margarin yağ ile ilaç ve kimya sektörleridir.

Ürettiği ve pazarladığı ürünler:

* Tam Otomatik PLC ve PID Kontrollü Plakalı Pastörizasyon Sistemleri

* Plakalı Sterilizasyon Sistemleri

* Tam Otomatik PLC ve PID Kontrollu Borulu Tip Pastörizasyon Sistemleri

* Borulu Tip Sterilizasyon Sistemleri,

* UHT Süt Sterilizasyon Sistemleri,

* Otomatik Sıcaklık Kontrollü Plakalı ve Borulu Tip Isı Değiştiriciler,

* Plakalı ve Borulu Tip Isıtma Soğutma Eşanjörleri

* UF-Ultrafiltrasyon Sistemleri

* Toz-Likit Karışım Mikserleri

* Santrifüj ve Elastik Fanlı Pompalar

* Süt Temizleme, Krema ve Bactofuj Separatörleri

* Süt Soğutma Jeneratörleri

* Daldırma Tip Sağım Sütü Şok Soğutma Jeneratörleri,

* Deodorizatörler,

* Holder (Dinlendirme Ünitesi)

ve bunların yanısıra özellikle süt ve meyve suyu işleme fabrikaları ile gıda üretim fabrikalarının komple tasarım, fizibilite etüdleri, projelendirme ve ekipman temini ile montajları yapılıp devreye alma ile teknik ve üretim eğitimleri verilmektedir. Pastör A.Ş. her türlü paslanmaz çelik ürün hatları, yardımcı ürün hatları ve komple işletmeler için montaj işlemleri ve malzeme temini ile mühendislik ve teknik danışmanlık hizmetleri de yapmaktadır.

Bugüne kadar Türkiye’de 400 den fazla, yurtdışında da Mısır, Suriye, Cezayir, Sudan, K.K.T.C.,Yugoslavya, Romanya, Irak, İran, Çin, Nijer, Gana ve Azerbaycan olmak üzere birçok ülkede 100 den fazla makina ve sistemlerimiz başarı ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Özellikle  süt sektöründeki sorunlara yapmakta olduğu AR-GE çalışmaları ile çözümler üretmeye devam eden PASTÖR A.Ş. konularında önemli isimler olan Avrupa firmalarının da Türkiye temsilciliğini sürdürmeye devam etmektedir.